پرده اتاق کودک یکی از وسایلیست که با ایجاد جلوه ی کارتونی و انیمیشنی تاثیر به سزایی در به وجود آوردن یک فضای کودکانه دارد. استفاده از رنگ های شاد و جذاب باعث طراوت بخشی به اتاق شده و فضا را از بی رنگی و کسالت آور بودن درمی آورد. طرح ها و انیمیشن های مختلفی وجود دارند که بر روی انواع و اقسام پرده چاپ می شود اما از رایج ترین پرده های چاپی که برای اتاق های خواب کودکانه مورد استفاده قرار می گیرد می توان پرده های پانچی را نام برد. پرده های پانچی با طرح های کارتونی و چاپی که در بالای آن ها حلقه هایی برای عبور میله تعبیه شده است زیبایی دو چندان برابری دارند. پرده های پانجی انیمیشنی علاوه بر سادگی، ظرافت زیادی در دوخت دارند که همین موضوع بر ایجاد جلوه ی بیشتر در آن ها افزوده است. 

پرده  اتاق کودک کارتونی

برای انتخاب و خرید پرده انیمیشنی اتاق کودک طرح ها و الگوهای متنوعی وجود دارند که می توان از آن ها برای تزئین محیط اطراف پنجره استفاده کرده و نور را به خوبی به کنترل درآورد. دقت داشته باشید که طرح ها و الگوهایی که در آن ها از رنگ های روشن تر استفاده شده است محیط اتاق را دلبازتر نشان می دهند. پرده های کارتونی که دارای طرح و رنگ روشن تر هستند نور را بهتر از خود عبور داده و محیط را روشن تر از حالت عادی جلوه می دهند. ممکن است دکوراسیون اتاق کودک شما به گونه ای طراحی شده باشد که در آن لازم است طرح هایی با رنگ تیره به کار رود. رنگ های تیره میزان عبور نور کم تری به نسبت پرده هایی که در آن ها از رنگ های روشن استفاده شده است دارند. اما برای اتاق های بزرگ گزینه ی بسیار خوب و ایده آلی به شمار می آیند. پرده اتاق انیمیشنی کودکی که در آن از رنگ های تیره تر استفاده شده است در فصول سرد سال به شدت کاربردی هستند. چرا که گرما را به راحتی جذب می کنند. 


برای انتخاب و خرید پرده اتاق کودک در انواع طرح های کارتونی به دو مسئله توجه لازم را داشته باشید. اگر فرزند شما دختر است می توانید از انواع طرح هایی که در آن از انیمیشن های دخترانه استفاده شده است استفاده کنید. همچنین رنگ صورتی مناسب دکوراسیون اتاق فرزند شماست. در کنار این موضوع طرح های چاپی دیگر هم وجود دارند که برای اتاق های پسرانه مناسب اند. معمولا از رنگ آبی برای تزئین اتاق های پسرانه استفاده می شود. برای بازدید از انواع طرح های متنوع پرده های کارتونی و انیمیشنی می توانید به صفحه یخرید پرده اتاق کودکانه در وب سایت دکوخان مراجعه کنید.