فرش ها جزء آن دست از وسایلی هستند که فضای زیادی را در اتاق های مختلف به خود اختصاص می دهند. به همین دلیل، نقش زیادی در ایجاد زیبایی و دکوراسیون خلاقانه دارند. در این میان اتاق کودک از این  قائده مستثنی نیست. اتاق کودک باید دارای رنگ و نشاط خاص خود بوده و انرژی کودکانه در آن غالب باشد. به همین دلیل، فرش هایی که برای اتاق کودک انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند غالبا دارای رنگ های شاد و پر انرژی هستند. رنگ های کدر، مات، تیره و رنگ هایی که انرژی خاصی از آن ها ساطع نمی شود در انتخاب فرش اتاق کودک کنار گذاشته می شوند! اما چه فرش هایی مناسب اتاق های کودکانه هستند و چه گزینه هایی را به صورت کل باید خط قرمز روی آن ها کشید؟


فرش اتاق کودک و حفظ ایمنی در آن

مسلما قبل از زیبایی فرش اتاق کودک ایجاد ایمنی و سلامت مهم است. پس اولویت ما در هنگام خرید فرش کودکانه برای فرزندانمان باید حفظ سلامت پوستی او باشد. مسلما کودک زمان زیادی را در اتاق خود سپری می کند و حتما در هنگام بازی کردن و مشغول کردن خود اوقات زیادی را بر روی فرش اتاق خود می نشیند. به همین دلیل، در هنگام خرید فرش اتاق کودک حتما به الیاف به کار برده شده در آن توجه لازم را داشته باشید. الیاف به هیچ وجه نباید به پوست کودک آسیب برسانند! الیاف نرم بهترین نوع فرش برای انتخاب هستند.


فرش اتاق کودک باید فاقد پرز دهی باشد

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که قبل از انتخاب و خرید فرش اتاق کودک باید به آن توجه لازم را داشته باشید این است که به الیاف آن از نظر نرم بودن و لطافت بالا دقت کنید. الیاف نرم علاوه بر این که میزان آسیب به پوست کودک را به صفر می رسانند کیفیت بالاتری هم دارند. از نظر نرم بودن فرش های اتاق کودک، فرش ماشینی با بافت اکریلیک بهترین گزینه به شمار می آیند. مواد اولیه ای که در بافت فرش اتاق کودک به کار گرفته می شود باید سالم بوده و از مواد غیر آلرژی زا استفاده شود. چنین فرش هایی هرگز برای کودک آلرژی ایجاد نکرده و وی را دچار مشکلات پوستی و تنفسی نمی کند. 


فرش اتاق کودک باید متناسب با روحیات کودکانه باشد

به رنگ بندی فرش اتاق کودک توجه کنید. رنگ بندی باید ملایم و شاد باشد و آرامش خاصی از آن ساطع شود. دقت کنید که رنگ بندی ها باید به گونه ای باشند که نه در کودک کسالت ایجاد کنند و نه او را عصبانی کنند! رنگ های تیره و تند یک کودک را عصبانی می کند! از آن جا که فرش نیز بیشتر فضا را در اتاق در بر می گیرد مسلما روحیات فرزند تحت تاثیر رنگ به کار رفته شده در فرش قرار خواهد گرفت. فرش های کارتونی یا فرش هایی که در آن ها از طرح های مختلفی انیمیشنی استفاده شده است بهترین گزینه برای انتخاب و خرید فرش کودکانه به شمار می رود. فرش انیمیشنی با طرح های جذاب به خصوص فرش هایی که با طرحی انتخاب شده باشند که کودکتان به آن علاقه ی زیادی را نشان می دهد در پرورش خلاقیت کودک تاثیر زیادی دارند.


فرش اتاق کودک باید متناسب با جنسیت فرزند انتخاب شود

در انتخاب فرش اتاق کودک باید جنسیت فرزندتان را در نظر بگیرید. اگر فرزندتان دختر است رنگ های گرم و ملایم انتخاب مناسبی برای او می باشد. رنگ هایی مانند صورتی ملایم، نارنجی، قرمز و ... رنگ های گرمی هستند که غالبا برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک به کار می روند به همین دلیل، می توانند انتخاب خوبی برای رنگ فرش اتاق دخترانه باشند. بر عکس این موضوع رنگ هایی با طیف سرد برای دکوراسیون داخلی اتاق پسرانه مناسب اند. شما می توانید از طیف های سردی مانند آبی ملایم، خاکستری، فیلی، سبز و ... برای فرش اتاق پسرانه بهره بگیرید. 


وب سایت دکوخان با در نظر گرفتن تمامی ویژگی هایی که برای فرش اتاق کودک لازم و ضروریست محصولاتی را ارائه کرده است. برای رویت فرش های کودکانه و انیمیشنی اتاق کودک می توانید به صفحه خرید فرش کارتونی مراجعه نمایید.