طراحی یک دکوراسیون زیبا برای اتاق کودک کار آسنیست به شرطی که برخی از نکات را بدانیم و به دقت آن ها را اعمال کنیم. دکوراسیون به مجموع وسایلی که در یک اتاق کنار هم قرار می گیرند و یک نمای زیبایی را به وجود می آورند گفته می شود. تمامی وسایلی که برای اتاق کودک استفاده می شود مانند پازل در کنار هم قرار می گیرند جلوه ی اصلی خود را در پایان کار نشان می دهند. به همین دلیل، یک انتخاب اشتباه ممکن است به قیمت به هم خوردن هارمونی اتاق کودک تمام شود. روتختی اتاق کودک قسمت کوچکی از این دکوراسیون می باشد که به دلیل گرفتن فضای زیاد در اتاق مسلما نقش زیادی هم در زیبایی ظاهری خواهد داشت. اما باید بدانیم که تنها زیبایی ظاهری مهم نیست. راحتی و آسایش یکی از عواملی هستند که در این خصوص باید در نظر گرفته شوند. روتختی اتاق کودک هم از این قائده مستثنی نیست. بسیاری از والدین به دنبال اطلاعاتی هستند که بتوانند هوشمندانه ترین انتخاب را داشته باشند بتوانند بهترین روتختی کودکانه را برای فرزند خویش خریداری نمایند. به همین دلیل، ما در این مقاله از وب سایت دکوخان مطالبی را در دسترستان قرار داده ایم که شما را در این انتخاب همراهی خواهد کرد. 


جنس روتختی اتاق کودک 

جنس روتختی که برای اتاق کودک خریداری می شود مهم است. کودک پوست لطیف و حساسی دارد به همین دلیل، نمی توان از هر جنسی برای رو تختی اتاق کودک استفاده کرد. حتما به ضد حساسیت بودن جنس روتختی توجه کنید که پوست کودک در اثر تماس با آن دچار حساسیت نشود. روتختی هایی که برای اتاق های کودکان مورد استفاده قرار می گیرند معمولا دارای جنسی نرم و لطیف اند. روتختی هایی که در آن ها از الیاف طبیعی بوده و صد در صد پنبه هستند بهترین جنس برای روتختی اتاق کودک به شمار می روند. روتختی های پنبه ای بهتر از روتختی های معمولی و مصنوعی شسته می شوند به همین دلیل می توانند گزینه ی بسیار عالی برای کودکان باشند. چرا که رو تختی کودکان یکی از مواردیست که زودتر از سایر وسایل کثیف شده و نیاز به شست و شوی مداوم دارد. طبق همین موضوع باید روتختی را برای اتاق کودک خود انتخاب کنید که بر اثر شست و شوی زیاد آسیب نبیند و تازگی خود را از دست ندهد. 


طرح و رنگ روتختی اتاق کودک

دومین نکته ای که برای انتخاب یک روتختی کودکانه باید در نظر داشته باشید این است که با رنگ دیوارها هارمونی داشته باشد. در اثر بی توجهی به این موضوع دکوراسیون اتاق کودک جلوه ی زیبای خود را از دست می دهد. اما برای انتخاب طرح و رنگ روتختی اتاق کودک باید به چه مواردی توجه کرد؟

  • به رنگ دیوارها توجه کنید. اگر دیوار اتاق کودک را به سبک ساده رنگامیزی کرده اید برای انتخاب رنگ روتختی می توانید از رنگ ها و طرح هایی استفاده کنید که فضا را از یک نواختی در می آورد. به عنوان مثال، اگر فرزند شما دختر است می توانید رو تختی هایی که دارای طرح و الگوهایی با شکوفه های ریز صورتی رنگ هستند را انتخاب کنید. 
  • معمولا کودکان به طرح های کارتونی علاقه منداند. الگوهای انیمیشنی متنوعی وجود دارد که بر روی روتختی ها چاپ می شوند و جلوه ی خاص خود را دارند.
  • اگر دیوارهای اتاق کودک شما کاغذ دیواری شده است دقت کنید که باید دو نکته را در خصوص انتخاب طرح روتختی کودکانه بهره بگیرید. یا از طرح های بسیار شلوغ در طرح روتختی اتاق کودک استفاده نکنید و به طرح های ساده و کم رنگ تر اکتفا کنید یا اینکه به صورت کلی روتختی ساده ای برای فرزند خود تهیه کنید. به صورت کلی، روتختی هایی که دارای هیچ گونه طرحی نیستند و در آن ها از رنگ های ملایم استفاده شده است با دکوراسیونی که با کاغذ دیواری تزئین شده است تطابق بیشتری دارد. اما اگر تمایل زیادی به خرید روتختی کارتونی با طرح های متنوع انیمیشنی دارید بهتر است در چنین شرایطی توجه کنید که طرح ها و رنگ های آن بسیار شلوغ و دل زننده نشود!
  • اگر دوست دار سادگی در طرح و نقش دکوراسیون اتاق کودک خود هستید می توانید از روتختی های تک رنگ مطابق با رنگ دیوار اتاق بهره مند شوید. 


وب سایت دکوخان امکان خرید آنلاین روتختی اتاق کودک را در دسترس کاربران خود قرار داده است. کاربران می توانند با مراجعه به صفحه خرید روتختی کودکانه و کارتونی طرح های متنوع ارائه شده انواع روتختی ها را مشاهده کرده و از باکیفیت ترین روتختی ها بهره مند گردند.