سیسمونی زیبا و دکوراسیونی که برای اتاق کودک انتخاب می شود شامل انواع وسایل کوچک و بزرگیست که هر کدام از آن ها در زیبایی اتاق نقش به سزایی دارند. روتختی اتاق کودک و فرش اتاق کودک از جمله وسایل بزرگیست که به محض ورود به اتاق به چشم می خورند. وسایل جانبی دیگری نیز هستند که گرچه کوچک اند اما جایگاه خود را در زیباسازی اتاق دارند. اگر وسایل جانبی اتاق کودک نباشند اکثر فضاهای مربوط به اتاق خالی مانده و از زیبایی آن کاسته می شود. به عنوان مثال لوستر اتاق خواب کودک یکی از همین وسایل است که اگر نباشد جای خالی آن همیشه پیداست. آباژور اتاق کودک و پاف اتاق کودک هم در جایگاه خاص خود قرار دارند و هر کدام به لحاظ زیبا شناختی و کاربردی وظایف خود را انجام می دهند. 


آباژور اتاق کودک یا به عبارتی چراغ خواب یکی از مهم ترین وسایلیست که در اتاق کودک به کار رفته می شوند و وسیله ای کاربردی به شمار می آید. کاربردی بودن آباژور اتاق کودک به دلیل ایجاد روشنایی ملایم در فضای اتاق است. بدون چراغ خواب اتاق کودک، فضای بسیار تاریکی در اتاق ایجاد می شود. این همان چیزیست که آرامش را از کودک گرفته و او را با ترس مواجه می کند. اما برای انتخاب و خرید آباژور اتاق کودک باید به چه مواردی دقت کنیم؟ 


  • در هنگام خرید آباژور اتاق کودک حتما به جنس آن دقت کنید. جنس آباژور اتاق کودک شما باید محکم باشد تا در اثر برخورد با زمین به راحتی آسیب نبیند. مسلما کودک در اتاق خود ساعت ها مشغول انواع بازی های پر تحرک و کم تحرکی خواهد بود که در اثر بی توجهی به این مورد ممکن است آباژور اتاق کودک شما عمر کمی داشته باشد. پس آباژوری را برای اتاق فرزندتان انتخاب کنید که محکم بوده و در اثر برخورد با زمین خراب نشود. 
  • آباژوری که برای اتاق کودکتان انتخاب می کنید باید با سن او مطابقت داشته باشد. چراغ خواب هایی که بر روی آن ها عکس های کارتونی چاپ شده اند بهترین گزینه برای اتاق مخصوص کودکان هستند. انواع طرح ها و انیمیشن های کارتونی وجود دارد که می توانید طبق سلیقه خود و کودکتان یکی را به دلخواه انتخاب کنید.
  • در هنگام انتخاب و خرید آباژور اتاق کودک به جنسیت فرزندتان توجه کنید. آباژورهایی که دارای رنگ های گرمی هستند معمولا برای اتاق های دخترانه و رنگ های سرد معمولا برای اتاق های پسرانه هستند.