هدف خود از انتخاب پرده را مشخص کنید

در هنگام انتخاب پرده ابتدا باید این سوال را از خود بپرسید که هدف از نصب پرده در محل نصب آن چیست؟ آیا به دنبال یک اتاق تاریک هستید؟ آیا علاقمند به داشتن محیط های رنگی و دوستانه هستید؟ بنابراین بهتر است قبل از خریداری پرده محیط اتاق را با پرده تصور کنید و سپس مدل مورد نظر خود را بخرید. به عنوان مثال پرده هایی که از جنس کتان هستن امکان عبور مقداری نور را می دهند و در روشن کردن اتاق ها می توانند مفید باشند.

در مورد رنگ و الگوی پرده خود سخت گیر باشید

پرده ها بخش زیادی از فضای اتاق را اشغال می کنند و تاثیر بسزایی در چهره و رخ محیط دارند. برای انتخاب پرده متناسب با ایده آل های خود بهتر است از به سراغ نمونه های کوچک پرده بروید. سپس این نمونه را در کنار دیوارها و مبلمان خود بگیرید و تناسب میان رنگ پرده و رنگ اتاق را بسنجید. بهتر است رنگ پرده شما کمی پر رنگ تر و تیره تر از رنگ دیوارها و روکش مبلمان ها باشد.

در مورد سایز و اندازه پرده خساست به خرج ندهید

عرض پرده ها همواره باید دو برابر عرض پنجره ای که قرار است بر روی آن نصب شوند باشند. به علت اینکه ممکن است برخی پرده ها پس از شستشو آب رفته و از کیفیت و ارتفاع آن ها کاسته شود، بسیار حیاتی است که از سایز پرده ها اندازه باشد. اگر به دنبال بخشیدن چهره ای لوکس و شیک به محیط منزل خود هستید بهتر است ارتفاع پرده ها را کمی بیشتر از حالت عادی بگیرید تا پرده ها کمی بر روی زمین کشیده شوند. بنابراین به هیچ عنوان در هنگام انتخاب پرده در مورد سایز و اندازه آن خساست به خرج ندهید. چرا که اگر ارتفاع پرده شما کوتاه باشد نتیجه نهایی آن به هیچ عنوان مورد پسند شما نخواهد بود.

موقع خرید پرده صبور باشید

هنگامی که تمامی مشخصات خود از قبیل:
• رنگ
• جنس پارچه
• ارتفاع
• چوب پرده
را انتخاب کردید نوبت به خرید پرده می رسد. هنگام انتخاب پرده مدل های مختلف را ببینید تا بتوانید یک مدل خوش قیمت و مناسب را برای منزل خود تهیه نمایید.