چند بخش از رنگ طلایی، می تواند احساسات بیشتری را نیز ایجاد کند. برای داشتن ظاهری براق و معاصر در اتاق نشیمن می توانید آن‌ها را با مقداری آبی و رنگ خنثی مخلوط کنید. خوب است که دیوارها را کاملاً سفید نگه دارید تا رنگ اتاق نشیمن تأکیدی، بیشتر ظاهر شود. اگر به عنوان مثال، اتاق نشیمن شما از ویژگی‌های معماری متفاوتی مانند دیوار آجریِ در معرض دید، برخوردار است، مطمئناً باید از این راه استفاده کنید. رنگ‌های خاکی را با چند درجه رنگ خنک، مانند آبی و سبز برای به دست آوردن ظاهری متعادل، ترکیب کنید.

ایجاد سادگی در رنگ اتاق نشیمن کاملاً پیچیده است. اگر می خواهید اتاق نشیمن خود را ساده کنید، فقط نباید وسایل کمتری به آن اضافه کنید. یک استراتژی خوب، انتخاب یک پالت رنگی خنثی است که شامل تم رنگ‌ها و مواد طبیعی باشد.


تیرگی و روشنی رنگ اتاق نشیمن

هنگام انتخاب دکوراسیون و رنگ اتاق نشیمن با هر دو رنگ روشن و تیره، می توان یک انتقال نرم و یکدست بین این رنگ‌ها ایجاد کرد. به عنوان مثال، شما می توانید یک مبل مشکی را روی یک فرش قهوه‌ای روشن، با دیوارهای آبی روشن و سقف سفید قرار دهید. سپس با درجات کمتری می توان تمام این رنگ‌ها را در کل رنگ اتاق نشیمن تکرار کرد.

مدل پرده های مناسب نشیمن